چگونه از زنجیر چرخ استفاده کنیم و  زنجیر چرخ را با رعایت اصول حیاتی نصب کنیم

 

  

چکیده ای از موارد مهم مرتبط:

 

زنجیر چرخ چیست؟
   از تجهیزات و ابزارهای لازم زمستانه می باشد که می بایست حتماً در اتومبیل خود از آن به تعداد دو عدد یعنی برای یک جفت لاستیک همراه وجود داشته باشد.

 

ساختار و اجزاء زنجیر چرخ چگونه است؟

 

   به ازای هر لاستیک:

- دو عدد زنجیر بلند محیطی
- بنا به بزرگی محیط لاستیک خودرو از 6 عدد به بالا زنجیر عرضی
- قلاب های فیکس کننده
             
- قلاب های سفت کننده
              
- حلقه های اضافه
- خارهای فلزی یخ شکن متصل به زنجیر های عرضی
- کش های سر قلاب دار جهت فیکس / مهار کردن زنجیر روی لاستیک و جلوگیری از در آمدن غلاف زنجیر


برای بستن زنجیر چرخ چه چیزهایی نیاز است؟


- تا حدودی دست به آچار بودن
- داشتن آگاهی کافی از اصول نصب زنجیر چرخ
- دستکش و پک کامل زنجیر چرخ
- برخی مواقع جک و آجر

- آچار مخصوص قفل زنجیر چرخ و یا پیچ گوشتی قوی 2 سو

طریقه بستن زنجیر چرخ چگونه است؟

     
به 3 طریق:
تفاوت این سه طریق فقط در بستن زنجیر به دور لاستیک می باشد. (کلاً می بایست زنجیر را به طور صحیح دور لاستیک فیکس کنیم)

1- با استفاده از جک!
به دفعات برای هر چرخ به صورت نوبتی ( که در این صورت، پس از جک زدن در سمت چرخ مورد نظر، زنجیر چرخ را می توانید به راحتی به صورت غلاف دور لاستیک خودرو بیاندازید و قلاب های فیکس کننده را به راحتی جا بیاندازید و سپس قلاب های سفت کننده را با آچار مخصوص سفت کرده و پس از آن با کش های فیکس کننده یا طناب به صورت ستاره ای حلقه های اضافه را رو به مرکز لاستیک در حالت کشش قرار می دهیم.

2- بدون استفاده از جک! (1)
زنجیر چرخ را از سمت صحیح به دور لاستیک از بالا به صورت غلاف پهن می کنیم و در پایین هر دو سمت زنجیر چرخ آویزان است و یک سمت را زیر لاستیک فیکس می کنیم و با دنده یک (یا عقب) حرکت کرده و به اندازه 30 سانتیمتر که خودرو حرکت کرد ایستاده و در ادامه غلاب های فیکس کننده زنجیر را جا می زنیم و غلاف زنجیر به طور کامل تشکیل شده است و پس از سفت کردن غلاب های سفت کننده، پس از آن با کش های فیکس کننده یا طناب به صورت ستاره ای حلقه های اضافه را رو به مرکز لاستیک در حالت کشش قرار می دهیم.
 
3- بدون استفاده از جک! (2)
زنجیر چرخ را در جلوی هر دو چرخ مناسب به صورت رد چرخ پهن می کنیم و با دنده یک( یا عقب) به سمت رد شدن از روی زنجیر چرخ ها حرکت کرده و به اندازه 50 سانتیمتر که خودرو حرکت کرد( در وسط زنجیر چرخ های پهن شده قرار گرفت) ایستاده و در ادامه غلاب های فیکس کننده زنجیر را جا می زنیم، در این حالت غلاف زنجیر به طور کامل تشکیل شده است و پس از سفت کردن غلاب های سفت کننده، پس از آن با کش های فیکس کننده یا طناب به صورت ستاره ای حلقه های اضافه را رو به مرکز لاستیک در حالت کشش قرار می دهیم.
 

نکات ایمنی و حیاتی:
- حتما در جای هموار و تراز این کار را انجام دهید، شیب باعث بروز خطرات احتمالی جبران ناپذیر می گردد.
- حتما برای حداقل یک ربع تا 25 دقیقه زمان نصب، وقت در نظر بگیرید و بدین ترتیب می بایست پوشش گرم داشته باشید(حتی المقدور دستکش به همراه داشته باشید) تا به راحتی و دقت بالا کار نصب را به پایان برسانید.

- شما می بایست بدانید ماشینتان دیفرانسیل جلو است یا عقب، چون فقط می بایست به چرخ هایی نصب شوند که منتقل کننده نیرو می باشند و به اصطلاح به دیفرانسیل بسته شده اند.
- حتما می بایست به دو چرخ زنجیر را نصب کرد و هیچ گاه زنجیر بر روی یک چرخ به تنهایی کار نمی کند، علت فنی دارد: چون اصطحکاک یک چرخ بالا رفته ( چرخی که دارای زنجیر می باشد) و چرخ دیگر بدون زنجیر و در حال درجا چرخیدن است، به دلیل وجود هرزگرد و دیفرانسیل، در حالتی که یک چرخ در گیر و یک چرخ آزاد باشد، هیچ کدام از چرخها نیروی لازم جهت بحرکت در آوردن خودرو را ندارند و کاری بی فایده است.
- هرگز با زنجیر چرخ بر روی سطوحی از خیابان که دارای برف نمی باشند حتی الامکان راه نروید و یا با سرعت پایین حرکت نمایید، چون به جلوبندی و لاستیکها خسارت وارد می کنند و یا منجر به پاره شدن زنجیرها می شود.
- حتما قبل از نصب زنجیرها، دقت شود که جهت خارهای فلزی یخ شکن متصل به زنجیر های عرضی به سمت بیرون باشد، نه میخی شوند به لاستیک !! 
 

به یکدیگر کمک کنیم، خداوند بر اعمال ما نظارت دارد و در جای دیگر کمکی باورنکردنی به ما خواهد رسید!

 
                                                                                                               اسماعیل مماند