راندنی اولین مبتکر تست ترکیب روغن موتور در محل و صادرکننده گواهی سلامت رسمی خودرو

هشدار جدی راندنی به هموطنان و پرده ‏برداری راندنی از کلاهبرداری خاموش شیادین در معاملات خودرو

تا به حال اسم مکمل روغن موتور STP به گوشتان خورده است؟!

آیا از مخارج تعمیر اساسی خودرو و رفع روغن سوزی آن خبر دارید؟

آیا می دانید برای مخفی کردن روغن سوزی خودرو از چشم هر کارشناس حرفه ای، شیادین چکار می کنند؟!

متاسفانه تجربيات و تحقيقات ثابت كرده است، هنگامی که موتور خودرو اصطلاحا کمپرس دارد (که نشان از آغاز روغن سوزی است) و یا دود متمايل به آبی از اگزوز آن خارج مي شود (که نشانه روغن سوزی است)، برخی فروشندگان سودجو جهت پنهان كردن ضعف موتور، در موتور خودرو مکمل روغن موتور STP می ریزند.

اين كار باعث مي شود:
غلظت و چسبندگی روغن موتور افزايش يافته جلوگیری از فرار ذرات روغن از نواحی نشت آن در قسمت احتراق خودرو جلوگيري شود (نسوختن روغن به همراه بنزین و قطع دود آبی از اگزوز)
بخار روغن در موتور تشكيل نشده و از نفوذ آن به نواحی بالای سیلندر جلوگيري شود (قطع کمپرس موتور)
احتمال تشخيص روغن سوزي هنگام معاينه و كارشناسي خودرو كاملاً منتفي شود.

دو راه حل برای تشخیص این کلاهبرداری وجود دارد که ذیلا به تشريح آنها مي پردازيم:

1 - انجام تست روغن در آزمایشگاه که مستلزم نمونه برداری، ارسال به آزمایشگاه و انتظار به ميزان حداقل 3 روز تا دريافت پاسخ آن است. (اين راهكار عملا نشدنی است و فروشنده متقلب قبل از دريافت پاسخ، خودرو را به مشتریان بعدی خواهد فروخت) 

2 - كارشناسان تیم راندنی هنگام كارشناسي خودرو در صورت تایید بدنه خودرو و سایر موارد آن، پیشنهاد خواهند كرد که با توجه به لزوم تعويض روغن و انجام سرويس كامل بعد از انجام معامله، روغن (موتور، گيربكس و ...) و فیلترهای خودرو قبل از نهايي شدن معامله در محل كارشناسي خودرو، تعویض گردند.
در اين صورت پس از روشن ماندن موتور و رسیدن دمای روغن به شرایط و دمای پايدار (هنگامي که فن خنک کننده رادیاتور روشن و بعد از مدتي خاموش شود، دمای موتور آماده تست بخار و روغن سوزی است)، مجددا تست موتور انجام خواهد شد و در این شرایط در صورت عدم وجود مشكل معامله صورت خواهد گرفت.

در صورتي كه ضعف خودرو بر ملا شود، خريدار قطعاً از يك ضرر چند ميليون توماني خواهد گريخت. توجه داشته باشيد كه مالكين متقلب احتمالاً تعويض روغن آميخته با STP را نخواهند پذيرفت، در اين صورت شما از انجام يك معالمه مشكوك بر حذر خواهيد بود.
 
در این راستا شرکت راندنی هنگام کارشناسی خودرو، تيم مجهزي جهت تعویض روغن خودروی مورد معاینه به محل اعزام می نماید تا در صورت نياز هرگونه اقدام مورد درخواست خریدار قابل انجام باشد.

این اقدام کاملا رایگان است و در صورت تمايل خريدار به تعویض روغن، اين كار  با هزینه ای حدود 15 الی 20 درصد ارزانتر از عرف بازار، بدون صرف وقت و انرژي بيشتر انجام خواهد شد.
 
                                                                                                                                                   اسماعیل مماند
راندنی، همیشه ماندني